Замовити автобус 24/7

Цікаві факти про Ізмаїл!

Друзі, а чи відвідували Ви Аккерманську фортецю – одну з наймогутніших та найцікавіших фортець Півдня? Іі прекрасно збережені мури заввишки близько 15м і завтовшки 3-5м і досі височіють на скелястому березі Дністровського лиману на місці Тіри – давньогрецького полісу V-IV ст. до н.е.

Найбільш давньою є цитадель, споруджена в другій половині XIII – першій половині XIV ст., імовірно, генуезцями. У плані це чотирикутник з чотирма наріжними круглими баштами. Більше того, впродовж століть вона зберегла свої мури практично у повній цілісності. Свою назву «Акерман» або «Біла фортеця» цитадель отримала від турків, які захопили її у 1484 році після тривалої облоги. І понад 300 років вона перебувала під турецьким володарюванням.

Існує безліч легенд, пов’язаних із цією фортецею. Вважається, що Олександр Пушкін, будучи у засланні, відвідав Одесу і побував в Аккермані. Подейкують, що саме тут він написав рядки із послань “К Овидию”.

Ще одна легенда розповідає, що в одній із башт в 1789р. комендант турецього гарнізону передав ключі від фортеці М. Кутузову. І таких легенд тут безліч. Тож якщо Ви хочете почути їх, Вам варто поїхати туди і поспілкуватись з місцевими жителями – розповіді про Аккерман передаються тут з покоління в покоління.

Ну а добратися до Білгород-Дністровського дуже просто з «Новою Україною», адже ми виконуємо рейси 625/626 за маршрутом Київ – Одеса – Білгород-Дністровський – Ізмаїл – Рені 3 рази на тиждень!